KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14222047
nr 1422 2047
Per Landström
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 78, "Kungsklippan". Olja på pannå, 40x32, yttermått inklusive ram: 46x38 cm
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:44:47
27/9 19:26:21
500 kr
27/9 19:38:36
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Per Landström
Läs mer om Per Landström